Aktivitetsoversikt
I denne aktiviteten syntetiserer og oppsummerer elevene teksten. Studenters arbeid bør gjenspeile deres forståelse av fordeler og ulemper ved hvert kjæledyr, samt kostnad og tidsforpliktelse . Denne øvelsen er avgjørende når du forbereder relaterte overbevisende skriveoppgaver.
Oppsummerer "Godt kjæledyr, dårlig kjæledyr" - Eier en hund
Pros
- bestevenn
- Forskjellige størrelser / raser
- Lever 8-16 år
Ulemper
- tidkrevende
- Kanskje ikke liker barn
- Kan kaste og lukte
- Kan bjeffe eller bite
Tid
- Hunder trenger mye trening
- Valper trenger å være housebroken og trent
- De trenger å bli matet og preparert daglig
Penger
- Purebreds er mellom $ 500 og $ 1000
- Tilbehør koster $ 250
- Skudd koster $ 150- $ 500
- Årlig kostnad er $ 300 eller mer
Mal og Klasse Instruksjoner
(Disse instruksjonene kan tilpasses fullstendig. Etter å ha klikket på "Kopier aktivitet", oppdater instruksjonene på Rediger-fanen i oppgaven.)
Student Instructions
Students will summarize the text by creating a storyboard about the animals.
- Click "Start Assignment".
- For each animal, write what makes them a good pet and what makes them a bad pet.
- Write about the time it takes to care for the pet.
- Write about the cost of the pet.
- Find illustrations that accurately represent the animal and its environment.
- Save and Exit
Leksjon Plan Reference
Aktivitetsoversikt
I denne aktiviteten syntetiserer og oppsummerer elevene teksten. Studenters arbeid bør gjenspeile deres forståelse av fordeler og ulemper ved hvert kjæledyr, samt kostnad og tidsforpliktelse . Denne øvelsen er avgjørende når du forbereder relaterte overbevisende skriveoppgaver.
Oppsummerer "Godt kjæledyr, dårlig kjæledyr" - Eier en hund
Pros
- bestevenn
- Forskjellige størrelser / raser
- Lever 8-16 år
Ulemper
- tidkrevende
- Kanskje ikke liker barn
- Kan kaste og lukte
- Kan bjeffe eller bite
Tid
- Hunder trenger mye trening
- Valper trenger å være housebroken og trent
- De trenger å bli matet og preparert daglig
Penger
- Purebreds er mellom $ 500 og $ 1000
- Tilbehør koster $ 250
- Skudd koster $ 150- $ 500
- Årlig kostnad er $ 300 eller mer
Mal og Klasse Instruksjoner
(Disse instruksjonene kan tilpasses fullstendig. Etter å ha klikket på "Kopier aktivitet", oppdater instruksjonene på Rediger-fanen i oppgaven.)
Student Instructions
Students will summarize the text by creating a storyboard about the animals.
- Click "Start Assignment".
- For each animal, write what makes them a good pet and what makes them a bad pet.
- Write about the time it takes to care for the pet.
- Write about the cost of the pet.
- Find illustrations that accurately represent the animal and its environment.
- Save and Exit
Leksjon Plan Reference
Mer Storyboard That Aktiviteter
God Pet, Bad Pet
Attester

"Ved å bruke produktet ble de så begeistret og de lærte så mye..."–K-5 bibliotekar og instruksjonsteknologilærer

"Jeg lager en Napoleon-tidslinje, og jeg lar [studenter] avgjøre om Napoleon var en god eller en dårlig fyr eller et sted i mellom."– Lærer i historie og spesialundervisning

«Elevene får være kreative med Storyboard That, og det er så mange bilder de kan velge mellom... Det gjør det virkelig tilgjengelig for alle elevene i klassen.»– Lærer i tredje klasse
Introduksjonsskoletilbud
KUN $ 500
- 1 skole
- 5 lærere i ett år
- 1 time med virtuell PD
30 dagers pengene-tilbake-garanti • Kun nye kunder • Full pris etter introduksjonstilbud • Tilgang er for 1 kalenderår
© 2025 - Clever Prototypes, LLC - Alle rettigheter forbeholdt.
StoryboardThat er et varemerke for Clever Prototypes , LLC , og registrert i US Patent and Trademark Office